Spółdzielnia socjalna „Borowiackie smaki”

Od 1 sierpnia 2018r. rozpoczęła działalność Spółdzielnia socjalna „Borowiackie smaki” z siedzibą w Cekcynie. Założycielami podmiotu są Gmina Cekcyn i Powiat Tucholski.

Podmiot został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym pod Nr 0000740975 1 sierpnia 2018r. 

Podstawowym rodzajem działalności spółdzielni jest przygotowywanie i dostawa posiłków do Szkoły Podstawowej w Cekcynie oraz Przedszkola Leśny Zakątek w Cekcynie.

Poza tym spółdzielnia oferuje usługi cateringowe dla klientów indywidualnych.

Szczegółowe dane dotyczące działalności podmiotu oraz przykładowe menu znaleźć można na stronie internetowej: www.borowiackiesmaki.cekcyn.pl   oraz w zakładce na stronie internetowej gminy Cekcyn:  www.cekcyn.pl. Ponadto aktywnie działa profil spółdzielni socjalnej na facebooku.

Prezesem spółdzielni jest Pan Dariusz Jóźwik tel: 666-515-469.

Podmiot otrzymał następujące dofinansowanie:

·        120 000,00zł – dotacja inwestycyjna ze Stowarzyszenia Gineka  w Bydgoszczy (zakup samochodu, pieca – 2szt i wyposażenia kuchni),

·        10 000,00zł miesięcznie – wsparcie pomostowe – jako refundacja składek ZUS, kosztów „mediów” , zakupu środków czystości itp., również ze Stowarzyszenia Gineka,

·        40 000,00zł – dotacja z Gminy Cekcyn – zabezpieczenie środków na pierwsze miesiące działalności.

2 kwietnia 2019r w Cekcynie podczas wizyty studyjnej zorganizowanej we współpracy ze stowarzyszeniem GINEKA z Bydgoszczy gościliśmy przedstawicieli samorządów: powiatu nakielskiego, sępoleńskiego, tucholskiego i bydgoskiego. Spotkanie miało na celu nabycie praktycznej wiedzy i promowani lokalnych przedsiębiorstw ekonomii społecznej.
Podczas spotkania zaprezentowały się trzy podmioty ekonomii społecznej:
•    Spółdzielnia socjalna „Borowiackie smaki”  w Cekcynie – Prezes Dariusz Jóźwik
•    Spółdzielnia socjalna „Borowiacki Wigor”   z Gostycyna – Prezes Justyna Kożuch
•    Spółdzielnia socjalna „Koronowianka” z Koronowa – Prezes Beata Głowacka
Podczas spotkania nastąpiła wymiana doświadczeń, poznaliśmy inne podmioty ekonomii społecznej. Był to kolejny krok do dalszego rozwoju i nowych pomysłów.

Borowiackie smaki
Borowiackie smaki
Justyna Kożuch Borowiacki Wigor
Justyna Kożuch Borowiacki Wigor
Beata Głowacka Koronowianka
Beata Głowacka Koronowianka
Wizyta studyjna 1
Wizyta studyjna 1
Wizyta studyjna 2
Wizyta studyjna 2
Wizyta studyjna 3
Wizyta studyjna 3

Spółdzielnia socjalna "Borowiackie smaki" z Cekcyna miała zaszczyt znaleźć się w grupie podmiotów certyfikowanych podczas III Ogólnopolskiego Forum Podmiotów Ekonomii Społecznej i Solidarnej. Uroczysta gala z wręczeniem Certyfikatu – Znaku Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2019 w kategorii Debiut Roku odbyła się 5 czerwca 2019r. w Warszawie. Spółdzielnię reprezentował Prezes Zarządu – Dariusz Jóźwik oraz z ramienia samorządu gminy Cekcyn – Małgorzata Behrendt.  Oprócz Certyfikatu przyznanego przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Borowiackie Smaki otrzymały Voucher w wysokości 3000,00zł na usługi szkoleniowo doradcze. 

Gala 1
Gala 1
Gala 2
Gala 2
Gala 3
Gala 3
Gala 4
Gala 4

Powrót

All Rights Reserved.